GüncelLGBTİ+

20. İstanbul Onur Yürüyüşü yarın Sıraselviler’den başlayacak

20. Onur Yürüyüşünü düzenleyen komite, yarın saat 17.00'da Beyoğlu'nda Sıraselviler Caddesi'nde buluşma çağrısı yaptı.

30. İstanbul LGBTİ+ Onur Yürüyüşü yarın saat 17.00’da Taksim’de yapılacak. İstanbul Valiliği’ne dün saat 17.00’a kadar süre tanıyan yürüyüş komitesi, yasak kararının geri çekilmemesi üzerine, eylemi gerçekleştireceklerini duyurdu.

Yarın saat 17.00’da Sıraselviler Caddesi’nde olacaklarını açıklayan komite, “Yarın herkesi bizlere destek olmaya ve onurumuzu kutlamaya davet ediyoruz” çağrısında bulundu.

Bu yıl “Direniş” temasıyla gerçekleştirilen Onur Haftası etkinlikleri yarın gerçekleştirecekleri yürüyüşle sona erdireceklerini açıklayan komite şu çağrıyı yaptı:

“Tüm LGBTİQA+’lar ve bir arada yaşamı savunan herkese; 20. İstanbul LGBTİQA+ Onur Yürüyüşü Komitesi olarak; her gün her an, sokakta, okulda, otobüste, evde, işte varlığıyla direnen, her yürüyüşü onur yürüyüşü olan ya da olmayan tüm lubunyaları ve tüm fobi karşıtlarını 26 Haziran günü saat 17.00’de Sıraselviler Caddesi’nde gerçekleşecek basın açıklamamızı okumak için bir araya gelmeye çağırıyoruz.

Sıraselviler önünde başlayacak lakin 1-2 sokağa sığmayıp caddelere, meydanlara taşacak olan buluşmamız, dans ederek, sloganlarımızı atarak, pankartlarımızla; neşemiz, kahkahalarımız ve direnişimizle tüm Taksim’e, İstanbul’a yayılsın. Yarın herkesi bizlere destek olmaya ve onurumuzu kutlamaya davet ediyoruz.”

Bu arada İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Valiliği’nin yasaklarına uyarak yarın 11.00 itibariyla M2 Yenikapı-Hacıosman Metro Hattı’nın Şişhane ve Taksim istasyonlarıyla F1 Taksim-Kabataş Füniküler Hattı’nın kapatılacağını açıkladı. Metronun Şişhane ve Taksim istasyonlarında durmayacağını belirtti.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu