Güncel

Alevi kurumlarına saldırı protesto ediliyor

Alevi kurumlarına yönelik eş zamanlı saldırılar birçok kentte ve Avrupa’da protesto ediliyor

Ankara-Tuzluçayır’da yapılan eylemde, Alevilerin eşit yurttaşlık mücadelesinden vazgeçmeyeceği vurgulandı ve provokasyonlara karşı dikkatli olma çağrısında bulunuldu.

İzmir’deki Alevi dernekleri de Ankara’da Alevi kurumlarına yönelik gerçekleştirilen saldırılara karşı Alsancak Türkan Saylan Kültür Merkezi önünde basın açıklaması düzenledi. Açıklamaya YDG, HDP, EMEP, Halkevleri ve TÖP gibi kurumlar da destek verdi.

Almanya’nın Stuttgart kentinde ise Türk Konsolosluğu önünde eylem düzenlendi.

Ankara’da Alevi kurumlarına yönelik yapılan saldırıya karşı Stuttgart’ta Türk Konsolosluğu önünde bir eylem gerçekleştirildi. Alevi Bektaşi Federasyonu, Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu,  Alevi Dernekleri Federasyonu, Alevi Vakıfları Federasyonu, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı, Demokratik Alevi Dernekleri, Alevi Kültür Dernekleri ve  Pir Sultan Abdal Kültür Derneği  adına ortak açıklama yapıldı.

Eylemde yapılan konuşmalarda bu saldırılarının tesadüf olmadığı, geçmişte yapılan saldırıların bir devamı oldu vurgulandı. Birleşik mücadele ile faşizmin bu saldırılarının ve provokasyonlarının yenileceği belirtildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu