EmekGüncel

Bakırköy’de işten çıkarmaya karşı eylem

Belediye-İş Bakırköy Belediyesi'nin işten atma saldırısını protesto etmek için basın açıklaması yaptı.

Bakırköy Belediyesi Tiyatro Müdürlüğü’nde 3 işçinin işten atılıp, 17’sinin sürgün edilmesi protesto edildi. Eylemde ilk konuşmayı Türk-İş Bölge Temsilcisi Adnan Uyar tarafından yapıldı.

Belediye-İş Sendikası İstanbul 2 No’lu Şube Başkanı Savaş Doğan’ın basın metnini okuduğu eylemde işten atma saldırısı üzerine şunlar söylendi:

“Evet, yine Bakırköy Belediyesi, yine Bülent Kerimoğlu’nun bitmez tükenmez emek düşmanı tavırları. İşten çıkarılan, sürgüne gönderilen emeğiyle, ekmeğiyle oynana arkadaşlarımız.

Hepinizin bildiği gibi, Bakırköy’de anayasal ve yasal hakkımızı kullanarak greve çıktık. Grev süresince Kerimoğlu’nun emek düşmanı tavırları ile karşı karşıya kaldık. … İki ay önce 10 arkadaşımız işten atıldı.

Kerimoğlu’nun emek düşmanı tavırlarına acımasız çalışma şartlarına sürgüne dayanamayan 12 arkadaşımız işten ayrılmak zorunda kaldı.

Bu da yetmedi, Başkan ve özel ekibi 3 arkadaşımızı hiçbir somut neden yokken, Cuma günü işten attı. Ardından da çoğu kadın ve öğretmen olan arkadaşlarımız; temizliğe, park bahçelere, aş evine verdi.

Emeğe ve emekçilere, örgütlülüğe bu öfke bu kin niye? Yapılan bunca zülüm ve eziyeti, insan ve emek düşmanlığı niye?”

Doğan devamında Kerimoğlu’na emek düşmanı politikadan vazgeçmesi çağrısında bulundu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu