EmekGüncel

Bayrampaşa hal yerinde grev

İstanbul Bayrampaşa Sebze ve Meyve Hali’nde çalışan binlerce işçi, hamaliye fiyatlarının enflasyon koşullarına göre düzenlenmesi, sigortalarının yapılması, işçi sağlığı ve iş güvenliği önlemlerinin alınması, hal açılış-kapanış saatlerinin belirlenmesi talebiyle greve çıktı

İstanbul Bayrampaşa Sebze ve Meyve Hali’nde çalışan işçiler, sigortalarının yatırılması, sosyal haklarının verilmemesi yanı sıra hal açılış ve kapanış saatlerinin belirlenmesi ve ücretlerinin artırılması talebiyle greve başladı. Grev kararı alan işçiler halde basın açıklaması yaptı. Burada söz alan işçi Hakan Ethemoğlu, haklarını savunmak için greve gittiklerini belirtti. Taleplerini hal müdürüne ve sendikalara aktardıklarını ifade eden Ethemoğlu, bir sonuç alamadıklarını söyledi. Ethemoğlu, “Bizde bundan dolayı greve girdik” dedi.

Hal işçileri, daha önce taleplerine dair verilen hiçbir sözün tutulmadığını ve taleplerinin karşılanana kadar indirme ve boşaltma işlemlerini yapmayacaklarını paylaştı. İşçiler, yaptıkları açıklama ardından hal içinde beklemeye başladı.

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu