GençlikGüncel

İSTANBUL | Taksim’de yapılmak istenen eyleme polis saldırısı; çok sayıda gözaltı

Birleşik Gençlik Meclisleri (BGM) tarafından yapılan çağrı ile Fırat Üniversitesi öğrencisi Enes Kara’nın intihara sürüklenmesini protesto etmek için Beyoğlu Tünel Meydanı’nda toplanmak isteyenlere polis saldırısı sonucu bir çok kişi darp edilerek gözaltına alındı.

İstanbul’da Beyoğlu Taksim’de bugün (14 Ocak) Polis saldırısı sonucu bir çok genç darp edilerek gözaltına alındı.

Taksim’de “Bu düzende geleceğimiz yok, biz yaşayacağız” diyerek eylem yapmak isteyen gençlik örgütlerinin çağrısı Kaymakamlık tarafından yasaklandı.

Polisin engellemesi nedeniyle İstiklal Caddesi’nde bulunan Makine Mühendisleri Odası önünde bir araya gelen öğrenciler, buradan İstiklal Caddesi’ne yürüyerek Kara’nın ölümünü protesto etmeye çalıştı.

Yürüyüş yapan öğrencilere müdahale eden polis çok sayıda kişiyi gözaltına aldı. Polisler, gazetecilere de saldırarak eylemin ve saldırının görüntülenmesini engellemek istedi.

Yasaklanmasına rağmen ara sokaklarda bir araya gelen gençlik örgütleri, şunları söyledi: “Enes’in intiharı, cinayettir! Bu düzeni değiştirmek ve özgür bir geleceği kazanmak için gençliği mücadele etmeye çağırıyoruz”

“Enes’in hesabı sorulacak” sloganı atılan eylemde polis saldırdı ve çok sayıda öğrenci gözaltına alındı.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu