DünyaGüncel

İtalya’da bir göçmen sokak ortasında dövülerek katledildi! Herkes kameraya çekti!

İtalya’nın doğusundaki Adriyatik denizi kıyısında yer alan Civatanova Marche’de dün (30 Temmuz) akşam saatlerinde bir göçmen dövülerek katledildi.

İtalya/Civitanova Marche’de sokakta seyyar satıcılık yapan Nijeryalı 39 yaşındaki Alika Ogorchukwu, 32 yaşındaki İtalyan Filippo Claudio Giuseppe Ferlazzo tarafından kentin işlek caddelerinden Umberto I’de darbedilmesi sonucu hayatını kaybetti. Basında yer alan görüntülerde, saldırgan Ferlazzo’nun, önceden geçirdiği kaza nedeniyle koltuk değneğiyle yürüyen Ogorchukwu’ya önce koltuk değneğiyle saldırması, daha sonra yere düşünce de üzerine çıkıp, kafasını yere vurması yer aldı.

Olaydan kısa süre sonra kasten insan öldürmekten gözaltına alınan saldırgan Ferlazzo’nun ilk ifadesinde, “Alika çok fazla ısrarcıydı. Kız arkadaşımı rahatsız etti” dediği belirtildi. Ferlazzo’nun, Ogorchukwu’nun ailesinden özür dilediği de ifade edildi. Macerata Emniyeti’nden Komiser Matteo Luconi, gazetecilere yaptığı açıklamada, olayla ilgili soruşturmalarının devam ettiğini, şu anda Giuseppe Ferlazzo’nun cinayeti ırkçı nefretle işlediğine dair bir bulguları olmadığını söyledi. Luconi, olayın kendisinden yalvararak bir şey satmak isteyen satıcıya gösterilen anormal tepki sonucu gerçekleştiğini iddia etti.

Evli ve bir çocuk babası olan Ogorchukwu’nun darbedildiği sırada olaya müdahale etmek yerine çevredeki insanların sadece uzaktan bağırması ve olayı görüntülemeyi tercih etmesi ayrıca tartışma konusu oldu.

Ülkedeki Nijeryalılara hukuki destek veren avukat Francesco Mantella, “Bu korkunç bir şey. Kimse ona yönelik bu öldürücü öfkeyi durdurmak için yardım etmiyor. Bu utanç verici kayıtsızlığı soruşturmak gerekiyor. Artık yurttaşlık duygusu, hassasiyet ve dayanışmanın olmadığını gösteriyor” ifadesini kullandı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu