DünyaGüncel

NKP (Devrimci Maoist) Başkanı Baidya Diğer Maoist Partilerle Birlik Mümkün Değil

Nepal Komünist Partisi (Devrimci Maoist) Genel Sekreteri Mohan Baidya, NKP (Maoist Merkez) dahil Maoist partilerle birlik olasılığının olmadığını söyledi.

Salı günü Katmandu’da Devrimci Gazeteciler Federasyonu tarafından düzenlenen bir basın toplantısında konuşan Genel Sekreter Baidya, NKP (Maoist Merkez) de dahil olmak üzere eski Maoist unsurlar arasında birlik olasılığının olmadığını söyledi.

NKP (Maoist Merkez) Başkanı Pushpa Kamal Dahal’ın tekrarlanan birlik iddialarına rağmen, Baidya partiyle birlik olasılığının olmadığını açıkça belirtti. Mevcut devlet iktidarını ve parlamenter sistemi kabul edemedikleri ve Maoistlerin merkezi parlamenter sistemin koruyucusu olarak ilerledikleri için birlik olasılığının olmadığını savundu.

Benzer şekilde, Mohan Bikram Singh liderliğindeki NKP-Masal ve Netra Bikram Chand liderliğindeki Nepal Komünist Partisi ile birlik olasılığının olmadığını söyledi. Bu partilerin siyasi çizgileriyle uyuşmadığını söyledi. Bu vesileyle konuşan Baidya, MCC projesinin ihanet olduğu için rafa kaldırılması gerektiğini söyledi.

Benzer şekilde, mevcut hükümet Lipulek, Limpiyadhura ve Kalapani bölgesinin karmaşıklığına rağmen KP Sharma Oli liderliğindeki hükümet kadar konuşamadı dedi. Hindistan Başbakanı Narendra Modi’nin bölgede yol yapım çalışmalarının devam ettiğini açıklamasına rağmen Nepal hükümetinin sessiz kaldığını söyledi. Ulusal bağımsızlık için güçlü durma gereğini vurguladı.

Kaynak: https://myrepublica.nagariknetwork.com/news/122617/

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu